US Youth Soccer

ADASL 2016-17 MAJOR SEASON
Team Schedules - Div 2
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-adaslfall16.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=66C41104-C0AB-4775-96FE-FB28EAA5C1E7&tournamentguid=55E3A43B-8E51-4DF4-8BCB-D6118BBA8067&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal DiffGoals For
Ylw

Red
 A4 : KLS United333131303333333038 22  43  3 0
 A1 : Arsenal Atlanta II333303313103301333 36  63  1 2
 A6 : Sting Black003030300303033122 -2  32  1 0
 A5 : Wings030300331030030322 -25  29  0 2
 A2 : West Metro FC300130000330033019 3  43  7 1
 A3 : Atlanta United00000000000000000 -70  3  4 0

  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  Total
Points
Goal DiffGoals For
Ylw

Red
 B3 : BVB Gwinnett333033333333331343 63  88  5 0
 B1 : GA Revolution Reserves331333313333033341 66  83  4 0
 B5 : Relegators FC003013330003303022 -11  34  4 3
 B2 : Negros Banditos310301030130001319 -17  30  2 0
 B4 : Esperanza Resurgens011310030001030013 -20  30  2 1
 B6 : Majestic Red00000300001010005 -45  18  0 1

Bracket - Sunday, October 02, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 544566  Jackson HS  03:00 AM  1 B6 vs B2Majestic Red 0 vs.Negros Banditos2
 544556  Agnes Scott  11:00 AM  1 A5 vs A1Wings 0 vs.Arsenal Atlanta II7
 544560  Drew Senior Academy  11:00 AM  1 B4 vs B3Esperanza Resurgens 1 vs.BVB Gwinnett8
 544557  Grady HS  01:00 PM  1 A6 vs A4Sting Black 1 vs.KLS United2
 544572  Drew Senior Academy  01:00 PM  1 B5 vs B1Relegators FC 2 vs.GA Revolution Reserves6
 544555  Hiram HS  03:00 PM  1 A2 vs A3West Metro FC 6 vs.Atlanta United0

Bracket - Sunday, October 09, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 544559  Drew Senior Academy  10:00 AM  1 B4 vs B2Esperanza Resurgens 2 vs.Negros Banditos2
 544561  Jackson HS  11:00 AM  1 A1 vs A2Arsenal Atlanta II 4 vs.West Metro FC3
 544564  Drew Senior Academy  12:00 PM  1 B5 vs B3Relegators FC 1 vs.BVB Gwinnett5
 544563  Grady HS  01:00 PM  1 A6 vs A5Sting Black 0 vs.Wings3
 544562  GSP  03:00 PM  5 A4 vs A3KLS United 8 vs.Atlanta United0
 544558  Jackson HS  03:00 PM  1 B6 vs B1Majestic Red 1 vs.GA Revolution Reserves6

Bracket - Sunday, October 16, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 544568  Jackson HS  11:00 AM  1 A1 vs A3Arsenal Atlanta II 7 vs.Atlanta United1
 544569  Agnes Scott  11:00 AM  1 A5 vs A4Wings 1 vs.KLS United3
 544570  Drew Senior Academy  12:00 PM  1 B4 vs B1Esperanza Resurgens 2 vs.GA Revolution Reserves2
 544567  Grady HS  01:00 PM  1 A6 vs A2Sting Black 3 vs.West Metro FC2
 544565  Stars Complex  02:00 PM  1 B2 vs B3Negros Banditos 0 vs.BVB Gwinnett3
 544571  Jackson HS  03:00 PM  1 B6 vs B5Majestic Red 2 vs.Relegators FC3

Bracket - Sunday, October 23, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 545570  Drew Senior Academy  12:00 PM  1 B5 vs B2Relegators FC 0 vs.Negros Banditos3
 545567  Atlanta Youth Academy  01:00 PM  1 A3 vs A5Atlanta United 0 vs.Wings3
 545566  Grady HS  01:00 PM  1 A6 vs A1Sting Black 1 vs.Arsenal Atlanta II7
 545568  North Mt Carmel  03:00 PM  1 B1 vs B3GA Revolution Reserves 3 vs.BVB Gwinnett1
 545569  Jackson HS  03:00 PM  1 B6 vs B4Majestic Red 0 vs.Esperanza Resurgens4
 545565  GSP  04:00 PM  5 A4 vs A2KLS United 1 vs.West Metro FC1

Bracket - Sunday, October 30, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 545572  Jackson HS  11:00 AM  1 A1 vs A4Arsenal Atlanta II 1 vs.KLS United3
 545576  Drew Senior Academy  12:00 PM  1 B5 vs B4Relegators FC 2 vs.Esperanza Resurgens2
 545573  Atlanta Youth Academy  01:00 PM  1 A3 vs A6Atlanta United 0 vs.Sting Black7
 545575  Jackson HS  01:00 PM  1 B6 vs B3Majestic Red 0 vs.BVB Gwinnett5
 545571  Hiram HS  03:00 PM  1 A2 vs A5West Metro FC 8 vs.Wings2
 545574  North Mt Carmel  03:00 PM  1 B1 vs B2GA Revolution Reserves 12 vs.Negros Banditos0

Bracket - Sunday, November 13, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 545616  Jackson HS  01:00 PM  1 A1 vs B4Arsenal Atlanta II 4 vs.Esperanza Resurgens3
 545615  Atlanta Youth Academy  01:00 PM  1 A3 vs B6Atlanta United 0 vs.Majestic Red3
 545618  GSP  01:00 PM  4 A4 vs B2KLS United 0 vs.Negros Banditos0
 545617  Grady HS  01:00 PM  1 A6 vs B3Sting Black 3 vs.BVB Gwinnett6
 545614  Hiram HS  03:00 PM  1 A2 vs B5West Metro FC 1 vs.Relegators FC2
 545619  North Mt Carmel  03:00 PM  1 B1 vs A5GA Revolution Reserves 6 vs.Wings0

Bracket - Sunday, November 20, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 545609  Drew Senior Academy  10:00 AM  1 B5 vs A3Relegators FC 4 vs.Atlanta United0
 545611  Drew Senior Academy  12:00 PM  1 B4 vs A6Esperanza Resurgens 0 vs.Sting Black2
 545610  Jackson HS  01:00 PM  1 A1 vs B6Arsenal Atlanta II 5 vs.Majestic Red3
 545613  Agnes Scott  01:00 PM  1 A5 vs B2Wings 4 vs.Negros Banditos3
 545608  North Mt Carmel  03:00 PM  1 B1 vs A2GA Revolution Reserves 2 vs.West Metro FC0

Bracket - Sunday, December 04, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 545621  Drew Senior Academy  10:00 AM  1 B5 vs A6Relegators FC 3 vs.Sting Black0
 545622  Jackson HS  11:00 AM  1 A1 vs B1Arsenal Atlanta II 3 vs.GA Revolution Reserves3
 545624  Hiram HS  03:00 PM  1 A2 vs B3West Metro FC 0 vs.BVB Gwinnett6
 545620  Jackson HS  03:00 PM  1 B6 vs A4Majestic Red 1 vs.KLS United4

Bracket - Sunday, December 11, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 545612  GSP  01:00 PM  2 A4 vs B3KLS United 1 vs.BVB Gwinnett4

Bracket - Sunday, December 18, 2016
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 545623  Stars Complex  03:00 PM  1 B2 vs A3Negros Banditos 3 vs.Atlanta United0

Bracket - Sunday, January 15, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 576802  Jackson HS  11:00 AM  1 B6 vs A5Majestic Red 1 vs.Wings4
 576800  Jackson HS  01:00 PM  1 A6 vs B1Sting Black 1 vs.GA Revolution Reserves4
 576797  Hiram HS  03:00 PM  1 A2 vs B4West Metro FC 2 vs.Esperanza Resurgens3
 576798  Blvd Xing  03:00 PM  1 A3 vs B3Atlanta United 0 vs.BVB Gwinnett3
 576801  GSP  03:00 PM  3 A4 vs B5KLS United 2 vs.Relegators FC1
 576799  Stars Complex  03:00 PM  1 B2 vs A1Negros Banditos 1 vs.Arsenal Atlanta II5

Bracket - Sunday, January 22, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 576812  Grady HS  01:00 PM  1 A6 vs B6Sting Black 3 vs.Majestic Red0
 576813  Jackson HS  01:00 PM  1 B4 vs A4Esperanza Resurgens 1 vs.KLS United4
 576810  Blvd Xing  03:00 PM  1 A3 vs B1Atlanta United 1 vs.GA Revolution Reserves11

Bracket - Sunday, January 29, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 577095  Jackson HS  11:00 AM  1 A3 vs A2Atlanta United 1 vs.West Metro FC2
 577100  Polo Fields  11:00 AM  A B3 vs B4BVB Gwinnett 7 vs.Esperanza Resurgens5
 577097  GSP  01:00 PM  3 A4 vs A6KLS United 3 vs.Sting Black1
 577096  Jackson HS  03:00 PM  1 A1 vs A5Arsenal Atlanta II 2 vs.Wings2
 577098  North Mount Carmel Park  03:00 PM  3 B1 vs B5GA Revolution Reserves 5 vs.Relegators FC2
 577099  Stars Complex  03:00 PM  1 B2 vs B6Negros Banditos 2 vs.Majestic Red2

Bracket - Sunday, February 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 577101  Hiram HS  11:00 AM  1 A2 vs A1West Metro FC 2 vs.Arsenal Atlanta II1
 577103  Agnes Scott  11:00 AM  1 A5 vs A6Wings 0 vs.Sting Black2
 577105  Polo Fields  11:00 AM  A B3 vs B5BVB Gwinnett 5 vs.Relegators FC1
 577102  Jackson HS  01:00 PM  1 A3 vs A4Atlanta United 0 vs.KLS United4
 577104  North Mount Carmel Park  01:00 PM  3 B1 vs B6GA Revolution Reserves 4 vs.Majestic Red0
 577106  Stars Complex  01:45 PM  1 B2 vs B4Negros Banditos 3 vs.Esperanza Resurgens1

Bracket - Sunday, February 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 577114  Jackson HS  11:00 AM  1 A1 vs A6Arsenal Atlanta II 2 vs.Sting Black0
 577115  Agnes Scott  11:00 AM  1 A5 vs A3Wings 3 vs.Atlanta United0
 577116  Polo Fields  11:00 AM  A B3 vs B1BVB Gwinnett 4 vs.GA Revolution Reserves3
 577117  East Roswell Park  11:00 AM  1 B4 vs B6Esperanza Resurgens 2 vs.Majestic Red2
 577113  Hiram HS  03:00 PM  1 A2 vs A4West Metro FC 0 vs.KLS United3
 577118  Stars Complex  03:00 PM  1 B2 vs B5Negros Banditos 1 vs.Relegators FC5

Bracket - Sunday, February 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 577110  North Mount Carmel Park  03:00 AM  3 B1 vs B4GA Revolution Reserves 5 vs.Esperanza Resurgens0
 577109  Jackson HS  11:00 AM  1 A4 vs A5KLS United 3 vs.Wings0
 577112  Polo Fields  11:00 AM  A B3 vs B2BVB Gwinnett 4 vs.Negros Banditos3
 577111  Southeast Athletic Complex  11:00 AM  #1 B5 vs B6Relegators FC 3 vs.Majestic Red1
 577107  Hiram HS  03:00 PM  1 A2 vs A6West Metro FC 1 vs.Sting Black4
 577108  Jackson HS  03:00 PM  1 A3 vs A1Atlanta United 0 vs.Arsenal Atlanta II3

Bracket - Sunday, March 05, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 577119  Agnes Scott  11:00 AM  1 A5 vs A2Wings 0 vs.West Metro FC5
 577123  Polo Fields  11:00 AM  A B3 vs B6BVB Gwinnett 11 vs.Majestic Red0
 577120  GSP  01:00 PM  3 A4 vs A1KLS United 2 vs.Arsenal Atlanta II1
 577121  Grady HS  01:00 PM  1 A6 vs A3Sting Black 3 vs.Atlanta United0
 577122  Stars Complex  03:00 PM  1 B2 vs B1Negros Banditos 0 vs.GA Revolution Reserves3

Bracket - Sunday, March 19, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 576805  Polo Fields  11:00 AM  A B3 vs A1BVB Gwinnett 3 vs.Arsenal Atlanta II3
 576803  Jackson HS  11:00 AM  1 B6 vs A2Majestic Red 2 vs.West Metro FC5
 576808  Agnes Scott  01:00 PM  1 A5 vs B5Wings 3 vs.Relegators FC1
 576804  Drew Senior Academy  02:00 PM  1 B4 vs A3Esperanza Resurgens 3 vs.Atlanta United0
 576806  GSP  03:00 PM  2 A6 vs B2Sting Black 1 vs.Negros Banditos1
 576807  North Mount Carmel Park  03:00 PM  3 B1 vs A4GA Revolution Reserves 8 vs.KLS United0

Bracket - Sunday, March 26, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 577124  Roswell Area Park  10:00 AM  3 B4 vs B5Esperanza Resurgens 1 vs.Relegators FC4
 576814  Polo Fields  11:00 AM  A B3 vs A5BVB Gwinnett 13 vs.Wings1

Bracket - Sunday, April 09, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 576811  GSP  01:00 PM  1 B5 vs A1Relegators FC 0 vs.Arsenal Atlanta II8
 576809  GSP  03:00 PM  1 B2 vs A2Negros Banditos 6 vs.West Metro FC5

Bracket - Sunday, April 30, 2017
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 545625  Agnes Scott  11:00 AM  1 A5 vs B4Wings 3 vs.Esperanza Resurgens0






Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.